Výstava Pavla Kantorka Lidské vztahy se již těší na návštěvníky

Vernisáží ve středu 20. května bude otevřena výstava kresleného humoru Pavla Kantorka v Pražském školicím centru InGarden (www.ingarden.cz) v Praze 10. V rámci prodeje obrázků, katalogů, originálů bychom jako organizátoři, rádi podpořili sdružení Namasté Nepál (www.namastenepal.cz) příspěvkem 10% z prodeje v den vernisáže. Na závěr vernisáže je plánována autogramiáda, kde je možné nechat si od pana Kantorka vše podepsat .obrázků, originálů a Od 21. května do 30. června mají návštěvníci školicího centra InGarden v Praze 10 jedinečnou možnost zhlédnout v rámci výstavy 58 velkoformátových tisků vtipů. Zároveň budou v prodeji originální kreseby  společně s katalogem výstavy a knížkami, ilustrovanými Pavlem Kantorkem. Výstava bude otevřena pro veřejnost od 21. května do 30. června v pracovní dny od 9.00 do 17.00 hodin, otevřené sobotní dny jsou aktualizovány na www.ingarden.cz. Vstupné je dobrovolné.

Pavel Kantorek o výstavě řekl: „Lidé zaujímají vztah ke všemu, s čím přichází do styku. Tento vztah pak spadá do jedné ze tří kategorií: Pozitivní, Negativní a Neutrální. To, do které kategorie lidský vztah k něčemu zapadne, to je velice individuální. Je zřejmé, že nejlepší je mít ke všemu vztah pozitivní. To se ale málokomu podaří. Asi neexistuje člověk, kterému by něco nelezlo na nervy. Abychom byli schopni zařadit svůj vztah k něčemu alespoň do kategorie neutrální, je nutno lidské vztahy blíže a názorně prostudovat.”

Dr. Pavel Kantorek

Narodil se v Olomouci, žil v Ostravě, studoval v Brně, publikoval v Praze a Bratislavě.

V roce 1968 se rozhodl pro tvůrčí pobyt v zahraničí. Dnes žije v Kanadě, kde přednáší jako profesor na technické fakultě Ryerson Institute v Torontu. Mimoto pracuje stále

jako ilustrátor a karikaturista. Jeho charakteristické kresby a nevšední postřehy jsou přetiskovány v mnoha světových publikacích a obohacují rozhledy čtenářů všech civilizovaných světadílů. Kantorkovy kresby a ilustrace dosahují profesionálního uznání na mezinárodních soutěžích a výstavách, kde už mnohokrát získal hlavní cenu uměleckých porot.

Kantorek sám se charakterizuje jako humanista, který „… klopýtá 300 let za Komenským“.

Comments are closed.