KURZY PRVNÍ POMOCI

Vyberte si z naší nabídky kurzů první pomoci pro Vás.

Informace pro současná školení a kurzy (zdroj mzcr.cz):


organizovaných akcí se může zúčastnit maximálně 1000 lidí uvnitř nebo 2000 lidí venku (od 22. listopadu pouze 1000 lidí, omezení ale neplatí pro kulturu a sport), při neprokázání bezinfekčnosti* smí být přítomno maximálně 20 lidí. 

Aktualizováno podle doporučení ERC 2020 pro variantu GUIDELINES 2020 na COVID 19
Nová doporučení Guidelines 2020 2021 budou až o rok později. 

BASIC – základní kurz pro zaměstnance a dospělé

ZDRAVOTNÍK – odborný povinný kurz podle požadavků MzČR pro zaměstnance lůžkové a ambulantní péče

KIDS – základní kurz zaměřený na děti – pro maminky a tatínky

KIDS / SCHOOL – kurz pro učitelky a personál škol a školek

KIDS / NEWBORN – RESUSCITACE NOVOROZENCE – odborný certifikovaný kurz pro porodní asistentky

REMOTE DISTANCE – speciální kurz první pomoci pro odlehlá místa

MOTO – pro motorkáře

Případně Vám ho uděláme podle Vašich potřeb. Volné termíny najdete u jednotlivých kurzů, kde se můžete i přihlásit.

Na každém kurzu 1-2 lektoři + dospělé i dětské resuscitační modely + on line počítačové sledování kvality resuscitace + příručka první pomoci! 

Kurzy pro firmy děláme i jako teambuilding.

NOVĚ! Klienti VZP mají u nás nárok na příspěvek na úhradu kurzů první pomoci.
Naše kurzy jsou nyní v roce 2017 pro klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny upraven tak, aby bylo možné čerpat finanční příspěvek 1000,-Kč.

Potřebné doklady k žádosti podle potřebných podkladů od VZP o příspěvek dostanete u nás na kurzu.

Bližší informace dostanete u nás nebo na webových stránkách https://www.klubpevnehozdravi.cz/dospeli/ 

 

Dne 15.10.2015 byla vydána nová doporučení Guidelines 2015 pro poskytování první pomoci při náhlé zástavě oběhu.
V našich kurzech se budete nyní setkávat s těmi neaktuálnějšími postupy okamžitě!

Víte, jak poskytnout první pomoc? Víte, co dělat, když dítě sní nebo vypije nějaký prostředek v domácnosti nebo sní jedovatou rostlinu nebo její plod? Na všechny tyto a mnoho dalších otázek Vám odpoví poutavou formou certifikovaní lektoři první pomoci, záchranáři a odborníci na problematiku první pomoci. V porovnání se standardními kurzy první pomoci se zaměříme na detailnější vysvětlení postupů a specifik a i na léčení nemocí.

I když si asi všechni přejeme, abychom se do situace, kdy bude ohroženo zdraví blízkých nebo našeho dítěte nedostali, opatrnosti a předvídavosti není nikdy nazbyt… Právě proto bychom všichni  měli umět poskytnout alespoň základní první pomoc. Součástí kurzu je také nácvik umělého dýchání a nepřímé srdeční masáže na dospělém i dětském výukovém resuscitačním modelu . Foto zde .

Ač se to nezdá, tak právě doma a právě v přítomnosti rodičů či jiných členů rodiny se stane dětem nejvíce úrazů. Statistiky vyspělých zemí, které se na prevenci úrazů zaměřují, jako je např. Švédsko nebo USA, ukazují, že znalost rizikových situací a následná prevence a ochranné pomůcky, mohou výrazně snížit riziko závažných úrazů. Úraz se může stát během chvilky, ale jeho následky mohou postiženého provázet i celý život. Poskytnout první pomoc patří k našim základním povinnostem.

Zaměstnavatel má ze zákona povinnost vyškolit zaměstnance na poskytování první pomoci.

Připojte se i vy k projektu Bezpečné místo pro život©

Každá škola, firma, instituce, Mateřské centrum, které vyškolí více než 80% zaměstnanců může svou budovu označit samolepkou s informací o absolvování kurzu první pomoci. Také na webu můžete pak používat toto označení. Vaši zaměstnanci, žáci, rodiče, návštěvy uvidí na první pohled, že si jich ceníte a děláte pro ně to nejlepší. Že jste připraveni o jejich zdraví pečovat a bojovat i ve chvíli, kdy vám nebude nejlépe. Zdravotní příhody se stávají a my chceme pro všechny udělat více než nic!  Chceme najít a realizovat hodně Bezpečných míst pro život©

Vyberte si sami svůj kurz u nás – samolepku k označení dveří budovy dostanete a zde si ji můžete i stáhnout k označení Vaší budovy nebo webu:
Bezpečné místo pro život samolepka

Bezpečné místo pro život© Copyright SHOCK Training Centre